Tatabánya VSE vízilabda szakosztály támogatói klubja azért jött létre , hogy a támogatók és a szponzorok segítségével szakosztályunk versenyképes tudjon maradni mint utánpótlás és a felnőtt bajnokságokban . Szeretnénk minden szinten a legmagasabb osztályban szerepelni és ezért kézenfekvővé válik tehát egy szurkolói-támogatói-szülői klub létrehozása.
A TVSE vízilabda szakosztály bemutatása
TSC 1910-es megalakulása után néhány évnek kellett csak eltelnie, hogy szeretett sportágunk megjelenjen a sportágak palettáján. Lelkes fiatalok kezdték meg edzéseiket a tatabányai Cseri Strand uszodájában , ahol a nyári hónapokban kitűnő lehetőség volt minden vizes sportágra.
A 30-as 10-es években már országosan jegyzett eredményeket ért el a szakosztály. Első sikereiket a hazai ifjúsági és felnőtt bajnokságban érték el. Az 50-es 60-as években többször is az I. osztályban szerepelt a vízilabda csapat, tartósan bent maradniuk nem sikerült.
Az 1956-os montreali olimpiai siker után az akkori TBSC és a Tatabányai Szénbányák Vállalat összefogásával nagy vízilabda “terveket szőttek” a sportágat szeretők. A helyi tehetségekkel és az úgymond “kiöregedő” volt válogatott játékosokkal megerősítették a felnőtt csapatot (Kásás Zoltán, Dr. Kemény Dénes, Dr. Görgényi István). Ennek eredményeként a következő évben már megnyerte a csapat a II. osztályú bajnokságot. Ettől kezdve 14 éven keresztül az OB. I. egyik meghatározó csapatává vált a tatabányai gárda.
Ezzel egy időben az utánpótlás-nevelésre is nagy hangsúlyt fektettek. Az ország egyik legjobb utánpótlás-edzőjét nyerték meg az ügynek, Baranyai Géza személyében. A tudatos és szakszerű munka eredményeként a 80-as évek derekán egyre több hazai játékos került be az akkori felnőtt csapatba és a korosztályos válogatottba.
Ifjúsági Európa Bajnokságot nyert Podhánszky Zoltán és Luncsek Péter továbbá különböző korosztályos válogatottban világversenyeken is lehetőséget kapott Csányi Róbert, Gebauer Lajos és Dubinyák Péter, aki szintén Európa-bajnok csapatnak volt tagja. A felnőtt válogatottba többször is meghívást kapott a saját nevelésű Persely József és Vojvoda István . Hauszler Károly pedig olimpiai bronzérmet szerzett. A későbbi korosztályból pedig Dala Tamás, Tóth László, Zantleitner Tamás már a világhírnevet is szerzett a városnak.
Ezzel egy időben a női póló csapat is megalakult. Sós Ildikó és Zantleitner Krisztina a Pekingi Olimpiai Játékokon is eredményesen szereplő magyar válogatottak és világ- és Európa-bajnoki címmel is büszkélkedhetnek. A tatabányai vízilabdát öt éve új alapokra lett helyezve, amelynek eredményeképpen az utánpótlás bajnokság felsőházban szerepeltek fiataljaink, a felnőttek pedig a legmagasabb osztályt célozták meg, mind női és férfi szakágban .
A Támogatói klubban miért érdemes belépni
A klub elsődleges célja az TVSE működésének – főként anyagi – támogatása, vagyis a közel 300 gyerek sportolási lehetőségének elősegítése. A klub tagok nem csak Cégek hanem magánszemélyek is lehetnek , ezért több fokozatot hoztunk létre, hogy mindenki aki áldozni akar. támogatni tudja szakosztályunkat. A támogatói klub célja egy jól működő közösség létrehozása, olyan tagokkal akik szívükön viselik a Tatabánya vízilabda ügyét.
Támogatói fokozatok
1. Bronz fokozat
Feltétele:
- 60 ezer forintos éves támogatás
Előnyei:
- A befizető a TVSE Támogatói Klub tagjává válik
- Név szerint szerepel az TVSE honlapján a bronz fokozatú támogatók között.
- Az évente egyszer vacsorával összekötött klubtalálkozóra szóló meghívás.
- TVSE zászló
- TVSE póló
2. Ezüst fokozat
Feltétele:
- 240 ezer forintos éves támogatás .
Előnyei:
- A befizető a TVSE Támogatói Klub tagjává válik
- Név szerint szerepel az TVSE honlapján a ezüst fokozatú támogatók között.
- Az évente egyszer vacsorával összekötött klubtalálkozóra szóló meghívás.
- TVSE zászló
- TVSE póló TVSE sál
3. Arany fokozat
Feltétele:
- 600 ezer forintos éves támogatás.
Előnyei:
- A befizető a TVSE Támogatói Klub tagjává válik
- Név szerint szerepel az TVSE honlapján az arany fokozatú támogatók között
- Az évente egyszer vacsorával összekötött klubtalálkozóra szóló meghívás
- TVSE zászló
- TVSE póló
- TVSE sál
- TVSE úszónadrág vagy dressz
- TVSE köpeny
- TVSE táska vagy hátizsák
- Minden hazai mérkőzést ingyen tekinthet meg
- Molinó kihelyezése a TVSE hazai mérkőzésein
4. Gyémánt fokozat
Feltétele:
- Legalább 1 millió forintos éves támogatás
Előnyei:
- A befizető a TVSE Támogatói Klub tagjává válik
- Név szerint szerepel az TVSE honlapján a gyémánt fokozatú támogatók között.
- Az évente kétszer vacsorával összekötött klubtalálkozóra szóló meghívás.
- TVSE zászló
- TVSE póló
- TVSE sál
- TVSE úszónadrág vagy dressz
- TVSE köpeny
- TVSE táska vagy hátizsák
- Molinó kihelyezése a TVSE hazai mérkőzésein .
- Honlap főoldalán szerepel a logóval
- A csapat hivatalos pólóján és köpenyén szerepel a logója
- Névre szóló serleg elismerésül
- Minden hazai mérkőzést ingyen tekinthet meg
Minden klubtagság egy naptári évre szól, független attól, hogy a támogató mikor csatlakozott a klubtagok sorába.
Névadó Szponzor:
Miért jó névadó szponzornak lenni?
- A csapat az írott sajtóban való megjelenítése (24 óra, Kemma, Nemzeti Sport).
- A csapat felszerelésén való megjelenés amely az országos bajnokságban való szereplés okán az ország egész területére járunk.
- Hazai mérkőzéseken nagyméretű molinó kihelyezése.